Halong Bay – rejs po Zatoce Lądującego Smoka…

Po nerwach i przebojach w Ha Noi nie mogliśmy się doczekać rejsu po zatoce Halong. Pozostało tylko jedno pytanie czy będzie to ten statek ,który widzieliśmy w folderze, pewni nie byliśmy niczego. Wiedzieliśmy, że bardzo często się tak zdarza, że turyści kupują wycieczkę, dokładnie ją wybierając a po przyjeździe na miejsce okazuje się, że zostają wrzuceni na dowolny statek, na którym są akurat wolne miejsca, często odbiegający od standardu, za który zapłacili.

Nasze wątpliwości rozwiały się w momencie wejścia na pokład i od razu odetchnęliśmy z ulgą. Rejs był cudowny i dokładnie taki jaki chcieliśmy. Ekipa na łódce była spokojna i liczyła zaledwie 10 osób, kabiny w wysokim standardzie, popróbowaliśmy nowych owoców morza, ogromny wybór dań -nie do przejedzenia , a wieczorkiem graliśmy w karty popijając winko z Dalat (które przemyciliśmy na pokład). Pływając 3 dni po archipelagu (z  niespełna 2000 wyspami  z charakterystycznymi wapiennymi mogotami) widok nie chciał nam się znudzić, wyrastające ‘góry’ z morza od małych skał po całkiem spore pagórki zachwycały coraz bardziej.

W Halong Bay żyje 300 rodzin w pływających wioskach rybackich. Mają maleńkie domki otoczone niewielką platformą, najczęściej przy domkach znajdują się farmy owoców morza widzieliśmy jak między innymi ’hoduje się’ ostrygi i małże.

Zatoka stanowi atrakcję turystyczną numer jeden, statków pływa mnóstwo i są pewne punkty programu(zwiedzanie jaskini, wyspa małp, pływanie kajakami) gdzie w jednym czasie jest ich całkiem sporo, niestety nie da się tego uniknąć bo każda wycieczka ma zbliżony plan rejsu. Były momenty kiedy płynęliśmy całkiem sami i to było najpiękniejsze chwile…

Reszta fotek i filmy znajdują się tutaj.

Pozdrawiamy!

This entry was posted in Wietnam and tagged , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Halong Bay – rejs po Zatoce Lądującego Smoka…

  1. Gosia says:

    Macie bliższe namiary na biuro przez które bookowaliście podróż i szczegóły o które powinnam pytać chcąc wybrać właśnie ten rejs? Lecę do wietnamu za miesiąc i marzę miedzy innymi o halong na 3 dni 🙂

  2. Beata says:

    Hej czytam z wielkim zainteresowaniem, bo planuję wycieczkę do Wietnamu. Głowny punkt programu to Hanoi i Zatoka Halong. Ale wciąz nie wiem jaki miesiąc jest najlepszy. Poradźcie.
    pozdrawiam
    Beata

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s