Romantisz Udaipur

Turystyczna, weekendowa destynacja dla zakochanych induskich par. Romantyczna sceneria miasta: jezioro Pichola, pałace na wodzie, zielone wzgórza sprawia, że można się na chwilę rozmarzyć i zapomnieć, że jest się w hardcorowych Indiach. Dostojne, białe Haveli, które w większości pełnią funkcję hotelowo-restaurcyjną  ulokowane w centralnej części Udaipuru oferują tarasy na dachu z widokiem na najbardziej uroczą część miasta, najlepiej oglądaną w zachodzącym słońcu.  Słodko i komercyjnie ale w zasadzie przyjemnie i można się troszkę rozpieścić.

My dobrowolnie poddaliśmy się klimatowi rzekomo najbardziej romantycznego miejsca w całych Indiach kilka dni powolutku i leniwie zwiedzając zakątki Udaipuru.  Spacerki wzdłuż zabudowań przy jeziorze, kolacyjki w miłych knajpeczkach, taneczne show i takie tam słodkie klimaty…

Największą atrakcją były wizyty w domu rodziny zapoznanej na weselu w Bundi. Codziennie wpadaliśmy do nich w odwiedziny na herbatę lub kolację. Typowy model rodziny 2+2 rodzice i dwójka nastoletnich dzieci starszy chłopiec i młodsza dziewczynka. Właściciele pięknego Haveli w centrum miasta  przyjęli nas z otwartymi ramionami.  Można było zauważyć dominującą pozycję ojca w rodzinie i ogromny szacunek jaki okazywali mu wszyscy domownicy.  Niezwykle uprzejme i dobrze wychowane dzieci i opiekuńczy rodzice. Dobra znajomość angielskiego domowników pozwoliła na swobodną rozmowę i udało nam się zaznać tak zwanej wymiany kulturalnej i dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy o codziennym życiu Indusów.  Pytaliśmy my ale pytali też oni, o życie, zwyczaje, zarobki, o naszą kastę i o to czy nasze małżeństwo też było aranżowane J. Bo jeżeli jeździmy razem to nie ma innej możliwości niż ta, że jesteśmy po ślubie, my z błędu nie wyprowadzaliśmy bo tak jest po prostu łatwiej. Sympatycznie było spędzić z nimi czas, mimo że jest między nami przepaść kulturowa gościnność i dobre maniery są uniwersalne.

Pozdrawiamy!

Advertisements
This entry was posted in Indie and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s