W obiektywie – Zatoka Jervis i Park Narodowy Boodree

W południowo – wschodniej części zatoki Jervis znajduje się Park Narodowy Boodree. Rzekomo można tam zobaczyć kangury na plaży. No cóż, każdy ma swoje priorytety 🙂 Dla nas perspektywa widoku kangurów na bielutkim piasku przy pięknej zatoce  z błękitną wodą wystarczyła, żeby spędzić tam 3 dni i przy okazji pochodzić po okolicy.

Port w Huskisson, jednej z najstarszych wiosek na zatoce Jervis. Popularne miejsce, z którego organizowane są wycieczki na obserwację delfinów.

Port w Huskisson, jednej z najstarszych wiosek w zatoce Jervis. Popularne miejsce, z którego organizowane są wycieczki na obserwację delfinów.

Zatoka Jervis, jacht wracający z połowów i chmara pelikanów dryfujących na falach.

Zatoka Jervis, jacht wracający z połowów i pelikany dryfujące na falach.

Oprócz pięknych plaż w parku można również pospacerować, jedna z tras na Governor Head prowadzi przez klifowe wybrzeże w szczytowym punkcie trasy widok rozpościera się na całą zatokę.

Oprócz pięknych plaż w parku można również pospacerować, jedna z tras na Governor Head prowadzi przez klifowe wybrzeże w szczytowym punkcie trasy widok rozpościera się na całą zatokę.

Najbardziej popularne i najbardziej zaturystrzone są plaże przy których znajdują się campingi Wystarczy przejechac kilka kilometrów i taką oto zatoczkęmożna mieć dla siebie. Zatoka i plaża Hole in the wall

Najbardziej popularne i obłożone turystami są plaże przy których znajdują się campingi. Wystarczy przejechać kilka kilometrów i taką oto zatoczkę można mieć dla siebie. Zatoka i plaża Hole in the wall.

Zatoczka przy rampie dla jachów i łódek oraz czatujący na resztki pelikan

Zatoczka przy rampie dla jachów i łódek oraz czatujący na resztki pelikan.

Konkurencja czycha...

Konkurencja czycha…

Mniej popularna jest południowa część parku. Miłe miejsce co samotnych spacerów po ogrodzie botanicznym lub jeziorze McKenzie

Mniej popularna jest południowa część parku. Miłe miejsce na samotne spacery po ogrodzie botanicznym lub jeziorze McKenzie.

Widziane po raz pierwszy podczas porannego spacery Wallabiski, zwierzątka najczęściej mylone z kangurem

Widziane po raz pierwszy podczas porannego spaceru – walabie –  zwierzątka najczęściej mylone z kangurem.

Walabie są mniejsze i znaczenie bardziej strachliwe niż szary kuzyn.

Walabie są mniejsze i znaczenie bardziej strachliwe niż ich szary kuzyn.

Plaża Green Patch, siedzimy z książką i winkiem i czekamy na kangury ... Niestety tym razem nie było nam dane, wieczór i tak był niezwykle relaksujący nic tak nie uspakaja jak szum fal...

Plaża Green Patch, siedzimy z książką i winkiem i czekamy na kangury … Niestety tym razem nie było nam dane, wieczór i tak okazał się niezwykle relaksujący nic tak nie uspakaja jak szum fal…

Zatoka Wreck w południowej częci parku, spokojna i bezludna plaża Cave

Zatoka Wreck w południowej częci parku, spokojna i bezludna plaża Cave.

Okolice plaży Cave

Okolice plaży Cave

Na zakończenie grupka kangurów z którą siedzieliśmy chyba 2 godziny i po prostu się gapiliśmy. Co prawda nie na plaży ale na opuszczonych campingu przy plaży Cave.

Na zakończenie grupka kangurów z którą siedzieliśmy chyba 2 godziny i po prostu się gapiliśmy. Co prawda nie na plaży ale na opuszczonym campingu przy plaży Cave.

Pozdrawiamy!

Advertisements
This entry was posted in Australia and tagged , , , . Bookmark the permalink.

8 Responses to W obiektywie – Zatoka Jervis i Park Narodowy Boodree

 1. Pojechana says:

  Boskie te foty!

 2. Angie says:

  Fantastyczne zdjecia, cudne widoki! 🙂

 3. wherisjuli says:

  ach… pięknie!

 4. MariOla lubi to – kangurza determinacja:) czy aby nie było Wam tam zimno? pozdrawiamy gorąco ps. foty miazga:)

  • gotyska says:

   Wbrew pozorom w Australii polary nosilismy dosc czesto szczegolnie w Tasmani i w Wictorii. Pozdrawiamy, trzymajcie sie cieplo.

 5. Milo było do Was zajrzeć.Frapująca wycieczka
  Pozdrawiam Was serdecznie,Marysia

 6. margot says:

  Więcej niż fantastycznie! To dopiero przeżycie, spotkać sobie ot tak kangura czy pelikana 😉 a czy nie jest to groźne? jak zachowują się te zwierzaki w stosunku do ludzi?

  • gotyska says:

   Jezeli chodzi o kangury szare to poza okresem godowym nie sa agresywne w stosunku do ludzi. Trzeba pamietac ze jest to dalej dziki zwierz jednak jezeli traktuje sie go z szacunkiem i ostroznoscia nic nie powinno sie stac. Nam udalo sie zobaczyc duza ilosc kangurow pomieszkujacych pewny park narodowy i dosc przyzwyczajonych do ludzi wiec mozna bylo podejsc bardzo, bardzo blisko. Jezeli kangur nie zyczy sobie towarzystwa to po prostu odkica i juz 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s